Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

З 1 травня пенсії збільшені

23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення», яка спрямована на реалізацію соціальних ініціатив Президента України  щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення.

Зазначеним урядовим рішенням передбачено, зокрема, з  1 травня 2012 року  здійснення осучаснення заробітної плати для обчислення пенсій тим пенсіонерам, хто вийшов на пенсію до 2008 року.

При проведенні перерахунку заробітна плата для обчислення пенсії  визначена з урахуванням середньої заробітної плати за 2007 рік - 1197,91 грн. Осучаснення проведено тим особам, у кого пенсії обчислені відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також колишнім військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, які одержують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Такий крок є дуже важливим, адже розмір трудової пенсії кожного громадянина залежить від трудового стажу, за який сплачено внески до Пенсійного фонду, та величини заробітку. Але призначені в різні роки пенсії для людей, котрі перебували на одних і тих самих посадах, істотно відрізняються. Тому завдяки «осучасненню» пенсій відбулося підвищення  виплат, призначених у минулих роках, з поступовою ліквідацією диспропорцій у розмірах пенсій, залежно від трудового стажу та заробітку.

Для всіх пенсіонерів, які отримують трудові пенсії та мають страховий стаж жінки –     20 років, чоловіки – 25 років, незалежно від часу виходу на пенсію, розмір підвищення до пенсії в результаті перерахунку не може бути меншим, ніж 100 гривень. Для пенсіонерів, які мають меншу тривалість страхового стажу, сума підвищення становить не менше 50 гривень, а для одержувачів соціальних пенсій – 30 гривень. За проведеними перерахунками більше ніж 330 тис. одержувачів отримують новий розмір пенсій з травня 2012 року.

Серед пріоритетних напрямків роботи органів влади щодо реалізації ініціатив президента це – підвищення пенсій і посилення соціального захисту  сімей померлих інвалідів війни та учасників війни.

Так, з 1 травня 2012 року вирівняно розмір підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни до рівня підвищення до пенсій членам сімей загиблих. Розмір підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни збільшено з 28 до 42 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Підвищення до пенсії в області одержали 6,5 сімей померлих інвалідів війни.

Збільшено розміри підвищень до пенсій учасникам війни. Учасники війни, які своєю працею забезпечували перемогу у Великій Вітчизняній війні, до травня місяця одержували надбавку до пенсії у розмірах: нагороджені медалями за самовіддану працю в роки війни - 15% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, інші учасники війни - 10%. З травня розмір цих надбавок зріс   до 20 та 15% відповідно. В області перераховані пенсії майже 50 тис. учасникам війни.

Органи Пенсійного фонду області забезпечили проведення перерахунків пенсій з 1 травня у зв’язку з прийняттям постанови.  Всі перерахунки  зроблені  автоматизованим способом і пенсіонерам немає потреби звертатись до управлінь Пенсійного фонду та подавати додаткові документи. Підприємствами поштового зв’язку та установами банків в травні місяці   виплата пенсій проводиться в нових розмірах.

Наступним етапом реалізації соціальних ініціатив Президента України стане липень 2012 року, коли підвищуватимуться  пенсії пенсіонерам силових міністерств і відомств.