Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Про перерахунок пенсій з 1 вересня

З 1 вересня 2008 року органами Пенсійного фонду проведено чергові перерахунки пенсій. Це пов’язано із другим етапом реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 р.№654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» відповідно до якої з липня цього року уже перераховано мінімальні розміри пенсій, призначених згідно із законами «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Цього разу, з вересня, збільшився в середньому на 130 – 160 грн. на місяць мінімальний розмір пенсійної виплати у інвалідів війни I, II та III групи, а учасників бойових дій – на 110грн. і становить: у інвалідів І групи – 1200грн, II групи — 1080грн, III групи — 960 грн, учасників бойових дій — 840 гривень. Ці суми складаються з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною.
Громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані підвищення збільшились з 9,96 грн. до 54,4грн, членам їхніх сімей - із 4,98 грн. до 43,52 грн.
Непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років, зросла з 19,91 грн. до 150 грн. на кожну дитину.
Інвалідам І групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду, або досягли пенсійного віку, одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку, одиноким одержувачам пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, розмір надбавка збільшився з 9,96 грн. до 50 грн.