Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

З 1 жовтня пенсії збільшились

 Починаючи з 1 жовтня 2008 року понад 350 тис. пенсіонерів області одержуватимуть пенсію у підвищених розмірах.
Збільшення розміру трудових пенсій відбулося внаслідок чергового перерахунку пенсійних виплат у зв’язку зі збільшенням вартості одного року страхового стажу з 1,2% до 1,35%. Наприклад, пенсіонер, стаж роботи якого становить 40 років, з 1 жовтня буде одержувати пенсію в розмірі 54% від заробітку, в той час як до цієї дати бралося 48% заробітку.

Крім того, згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 1 жовтня 2008 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 482 до 498 грн. Відповідно стали вищі і виплати, які залежать від цього показника, а саме:
- пенсії за особливі заслуги перед Україною;
- підвищення до пенсій інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та жертвам нацистських переслідувань;
- щомісячна додаткова пенсія чорнобильцям за шкоду, заподіяну здоров’ю;
- державна соціальна допомога на догляд.
У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць перераховано також надбавки донорам.
Дітям війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28,05,2008 року № 530 підвищення до пенсії збільшено з 48,20 до 49,80 грн.
Установи Пенсійного фонду області забезпечили проведення перерахунків пенсій з 1 жовтня. Всі перерахунки зроблені автоматизованим способом і пенсіонерам немає потреби звертатись до управлінь Пенсійного фонду та подавати додаткові документи.
Підприємства поштового зв’язку та установи банків проводять виплату пенсій в підвищених розмірах.