Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Воїнів-афганців вшанували на Новгород-Сіверщині

Начальник Новгород - Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Кравченко взяла участь в урочистих заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану.

З нагоди свята керівники району вручили учасникам бойових дій почесні грамоти та подяки, а пам’ять воїнів, які не повернулися з "чужої війни" і тих, хто віддав життя за українське сьогодення, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Тетяна Кравченко відповіла на питання ветеранів щодо їх пенсійного забезпечення та змін у законодавстві з 1 січня 2018 року. За словами представника Фонду, учасники бойових дій на території інших держав мають право на призначення пенсії за двома Законами: «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за вибором. Пенсії, обчислені згідно ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», залежать від страхового стажу і заробітку, при цьому законодавством забезпечується мінімальний рівень такої пенсії - на сьогодні він складає 2396 грн.

На завершення урочистостей, ветерани та представники влади пройшли урочистою ходою до пам’ятного знаку воїнам-афганцям, де відбулося покладання квітів та панахида за загиблими і померлими.

Довідково: понад 200 новгород-сіверців брали участь у боях на території Республіки Афганістан і понад 40 - у військових конфліктах на території інших держав. Чотири воїни не повернулися на рідну землю. Зараз В Новгород-Сіверському районі на обліку перебуває 45 учасників бойових дій.

Борзна

Працівники Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України також долучилися до урочистих заходів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан .