Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Соціальне забезпечення чорнобильців обговорили на Чернігівщині

Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Марія Помилуйко взяла участь у загальних зборах Чернігівської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України»  та обласного відділення Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У заході також взяли участь перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, працівники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та медичних закладів.
Марія Помилуйко зазначила, що установами Пенсійного фонду області проведені перерахунки пенсій всім категоріям пенсіонерам-чорнобильців. Підвищені ті соціальні стандарти, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Видатки на виплату всіх чорнобильських виплат за 2017 рік становлять 208 млн. грн.
Вона детально зупинилась на змінах, які стосуються, зокрема осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, яким з 01.10.2017 проведені відповідні перерахунки.

Довідково: понад 36 тисяч пенсіонерів області мають статус учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 2,8 тисяч пенсіонерів одержують пенсію по інвалідності в розмірі
відшкодування фактичних збитків відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».