Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Шлях довжиною 25 років

За час свого існування Фонд став одним із невід’ємних атрибутів незалежної Української держави.

Робота у соціальній сфері особлива, бо за своїм характером  максимально наближена до людини, її життєвих проблем. А тому працювати в ній можуть лише люди небайдужі, які душею вболівають за доручену справу, для яких чужі турботи і проблеми - як особисті.

Історія пенсійної служби Чернігівщини заглиблюється своїм корінням ще у часи Радянського Союзу. Після того, як 21 грудня 1990 року постановою Ради Міністрів УРСР та Ради федерації незалежних профспілок України за № 380 було створено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР та його обласні філії, у січні 1991 року був затверджений перший штатний розпис Чернігівської обласної філії республіканського відділення Фонду чисельністю 11 працівників, а також 52 уповноважених Пенсійного фонду в районах і містах області.

У 1992 році на базі республіканського відділення союзного Фонду був створений Пенсійний фонд України. Поява структури, мета якої – покращення життя людей похилого віку завдяки пенсійному забезпеченню, стала велінням часу. Із проголошенням незалежності України постала необхідність розбудови нової національної пенсійної системи, заснованої на принципах соціальної справедливості, - фінансово міцної та економічно ефективної. Створення Пенсійного фонду було історичною подією ще й тому, що вперше в Україні було закладено підвалини солідарної системи, яка базується на сплаті цільових пенсійних внесків, а не на бюджетних асигнуваннях державної пенсійної системи.

Одночасно були утворені відповідні обласні управління, зокрема, й Чернігівське, а в липні 1994 року – 26 міських та районних відділів Пенсійного фонду області.

За час функціонування органів Пенсійного фонду України вдосконалювалась їх структура, ускладнювались завдання і відповідно зростала чисельність працюючих.

Постановою правління Пенсійного фонду України у квітні 2002 року була затверджена структура органів Пенсійного фонду, за якою на базі відділів були утворені управління Пенсійного фонду України в районах, містах та районах у містах і затверджено Положення про їх діяльність.

У тому ж році на базі обласного управління було створено головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Першим керівником Пенсійного фонду області (1990-1999) став Олександр Кузьмич Красноголовий – спочатку як керуючий обласного філіалу Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР, а згодом і як начальник Чернігівського обласного управління Пенсійного фонду України. На час його керівництва випав етап становлення Фонду і його Чернігівського філіалу зокрема. Уперше в Україні було закладено підвалини солідарної системи, яка базується на сплаті цільових пенсійних внесків, а не на бюджетних асигнуваннях державної пенсійної системи

З квітня 1999 року і по сьогодні головне управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області (до 2002 року - Чернігівське обласне управління ПФУ) очолює Петро Іванович Кулініч. За цей час він створив навколо себе команду професіоналів. Творчий пошук, невтомна вдача, небайдужість, чуйність і увага до людських проблем – такі риси притаманні керівникові. Петра Івановича легше застати на виїзному прийомі, на засіданні комісії в обласній раді, аніж у робочому кабінеті. Він - завжди поміж людей, цікавиться їх життям, їхніми проблемами. Значний вклад вніс він і у зміцнення  матеріальної бази головного і територіальних управлінь, створення гідних умов для роботи, прийому та обслуговування громадян в управліннях Пенсійного фонду області.

Сьогодні в установах Пенсійного фонду Чернігівщини - головному та 23 територіальних управліннях - працює майже 1000 чоловік.

Нинішній рік, як і попередні, для пенсійної служби був досить напружений. Але управління Пенсійного фонду області підтвердили свою спроможність якісно виконувати поставлені завдання.

Чернігівщина – один з небагатьох регіонів України, де фонд оплати праці працівників за останні роки стабільно збільшується, завдяки чому зростають і надходження до Пенсійного фонду. Це – одна з ознак оздоровлення економіки, зменшення обсягів тіньової зайнятості, до чого доклали руку і пенсійники області у співпраці зі своїми соціальними партнерами.

У 2009 році було підписано тристоронню Угоду про соціальне партнерство у сфері пенсійного забезпечення між головним управлінням, Федерацію профспілкових організацій області та обласним об’єднанням організацій роботодавців. Пенсійне забезпечення жителів Чернігівщини стало спільною турботою пенсійної служби, обласної та місцевої влади, громадських організацій. Тісно співпрацюють пенсійники області і з ветеранськими організаціями.

Створення пенсійних банківських рахунків є важливим кроком до цивілізованих форм пенсійного забезпечення на шляху його реформування. Сьогодні все більше пенсіонерів бажають одержувати пенсію з поточного рахунку, відкритого в установі банку. У полі зору пенсійників завжди знаходиться і питання фінансування пенсійних виплат через підприємства «Укрпошти».

Для полегшення доступу пенсіонерів до інформації щодо призначення та перерахунків пенсій в установах Фонду працюють  інформаційні кіоски. Громадяни самостійно, не звертаючись до працівників Фонду, можуть дізнатися про розмір своєї заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, про стаж, пільгові умови праці, розмір пенсії та її складових, проведені перерахунки тощо.
Із 2012 року управління Пенсійного фонду України області розпочали прийом та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

Серед пріоритетів у роботі головного управління – також розвиток сучасних інформаційних технологій. Із 2008 року головне управління має власний офіційний веб-сайт, на якому висвітлюються актуальні події, що відбуваються у пенсійній службі області, зміни в законодавстві та всіляка необхідна контактна інформація. Багато жителів області стали користувачами веб-порталу Пенсійного фонду України.

У 2008 році для зручності спілкування з підвідомчими управліннями започатковано використання чат-каналів.
Роком пізніше в області розпочав роботу Форум технічної підтримки, в якому є розділи методичних та проблемних питань, що виникають в процесі роботи. Використання Форуму залишається актуальним і нині.

У 2012 році запрацював селекторний зв’язок між головним та підвідомчими управліннями. А з 2014 року впроваджено сучасні електронні сервіси для забезпечення дистанційного обслуговування громадян. Технологія СКАЙП-зв’язку працює в головному та у 12 підвідомчих управліннях. Сторінки головного управління Фонду створено також у соціальних мережах ФЕЙСБУК та ТВІТЕР.

Актуальним є питання підготовки кадрів. Працювати в системі Фонду приходять випускники вищих навчальних закладів: юристи, економісти, фінансисти, які навчалися у вищих навчальних закладах за направленнями Пенсійного фонду. На сьогодні 83,2 відсотка працівників Пенсійного фонду області мають вищу освіту, 95,5 відсотка з них - економічний або юридичний фах. 44 керівники та спеціалісти управлінь мають ступінь магістрів, 2 – кандидати наук.

Особлива гордість пенсійної служби області – ветерани, її золотий фонд. Вони не тільки бездоганно виконують покладені на них обов’язки, а й також є прикладом для молодих працівників. Серед них, зокрема, Микола Михайлович Демченко - начальник управління в місті Чернігові та його перший заступник Ольга Миколаївна Рем; Ольга Іванівна Дика – начальник управління в Носівському районі; Надія Миколаївна Веселова – начальник відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи головного управління; Надія Костянтинівна Шедько - заступник начальника управління – начальник відділу виконання бюджету бюджетно-фінансового управління головного управління; Ірина Михайлівна Тимофєєва - начальник відділу інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів головного управління, Любов Адамівна Беда – начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи в Семенівському районі  та багато інших. Кращих працівників відзначено державними, відомчими та іншими нагородами. Зокрема, за сумлінну, цілеспрямовану, багаторічну роботу в органах Пенсійного фонду України Марія Данилівна Попович нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня, Віра Павлівна Постовойтенко - медаллю «За працю і звитягу». Двом працівникам присвоєно почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України», двох нагороджено почесними грамотами Верховної Ради України. Сім працівників Пенсійного фонду області удостоєні грамот та подяк Кабінету Міністрів України, три - подяки Прем’єр-міністра України, два – відзначені грамотами та подяками Міністерства соціальної політики України.

Грамотами та відзнаками Пенсійного фонду України нагороджено 205 працівників, грамотами і подяками облдержадміністрації та обласної ради - 68.

Творчим розвитком, духовним збагаченням, оздоровленням та відпочинком працівників головного і підвідомчих управлінь та їх дітей опікується створена 16 грудня 2003 року Чернігівська обласна профспілкова організація працівників Пенсійного фонду України та її незмінний лідер Олександра Миколаївна Лайок. Обласний комітет виділяє кошти на здешевлення путівок та матеріальну допомогу на лікування, з кожним наступним роком частка коштів, передбачених на ці цілі, збільшується.

Велику увагу профспілка приділяє і культурно-масовій роботі. Екскурсійні поїздки, відвідування концертів, музеїв і парків, мистецьких галерей стали звичними. В управліннях Пенсійного фонду прижилася добра традиція - вручати новорічні подарунки дітям членів профспілки, брати участь у щорічному святі Святого Миколая.

Обласний комітет разом з комітетами первинних профспілкових організацій організовує різноманітні виставки творчих робіт як працівників Фонду, так і їх дітей. Зокрема, подіями року у культурному житті області стали виставка картин-вишиванок працівників Фонду та виставка дитячих малюнків. 

На гідному рівні в органах Пенсійного фонду Чернігівщини перебуває і спортивно-масова робота. Великим успіхом в учасників і вболівальників користуються обласні спартакіади працівників Фонду, у яких взяли участь команди усіх управлінь.

Перед працівниками Пенсійного фонду області стоять складні і відповідальні завдання, серед яких, зокрема, впровадження змін до пенсійного законодавства, втілення в життя Концепції розвитку інформаційно-аналітичних систем Пенсійного фонду України, підготовка до майбутнього впровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

Покращення якості обслуговування громадян, забезпечення повноти та оперативності відповідних послуг – основні пріоритети в роботі Фонду. Це комплексна робота, яка ведеться за багатьма напрямками: від підвищення культури спілкування до запровадження новітніх інформаційних технологій, від підготовки кадрів для Фонду до співпраці із соціальними партнерами. Протягом 2015 року Фонд працював над створенням централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи. Головною метою її створення є запровадження автоматизованої обробки даних та документів із забезпеченням максимального доступу громадян до послуг, які надає Пенсійний фонд, незалежно від їхнього проживання.