Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Працівники органів Пенсійного фонду України в області провели анонімне опитування серед мешканців регіону

Метою заходу було вивчення думки громадян щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», дослідження обізнаності населення щодо пенсійного законодавства, визначення рівня вдоволеності обслуговуванням та ставлення до сучасних інформаційних джерел Фонду.

Проте найголовнішим завданням опитування було виявлення проблем, з якими стикаються громадяни при реалізації своїх пенсійних прав, дослухатися до їх пропозицій та побажань.

Усього на Чернігівщині було опитано 3250 осіб, серед яких 65,3 % - пенсіонери, 23 % - громадяни, що працюють, 6,9 % - безробітних, 4,4 % - інші категорії.

Після узагальнення результатів дослідження стало відомо, що переважна більшість відвідувачів схвально оцінює роботу управлінь Фонду в області: 97 % респондентів зазначили, що задоволені облаштуванням та інформаційним забезпеченням приміщень, 98 % високо оцінили оперативність та якість наданих послуг, 94 % залишилися повністю вдоволені відповіддю на свої питання, а 98,6 % громадян оцінили роботу управлінь за принципом “єдиного вікна” на найвищий бал.

В той же час 86 % опитаних задоволені роботою підприємств поштового зв'язку та відділень банку щодо своєчасності виплати пенсійних коштів.

Опитування показало, що 34,6 % мешканців області отримують інформацію про необхідну послугу безпосередньо від працівників Пенсійного фонду, 26 % - через друковані ЗМІ, 21 % - за допомогою радіо та телебачення, 11,4 % - від знайомих і лише 7 % респондентів користуються для цього Інтернетом.

Анкетування виявило також низький відсоток громадян, що користуються інтернет-ресурсами Фонду: тільки 23 % опитаних зареєстровані на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, а сайт головного управління ПФУ в області відвідують 16,5 % респондентів.

86 відсоткам опитуваних відомо про можливість добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, 80 % знають про наслідки отримання заробітної плати у конверті. Проте, не зважаючи на обізнаність, без офіційного оформлення трудових відносин готові працювати 44 % опитаних.

З урахуванням результатів моніторингу громадської думки та коментарів, які мали змогу залишити респонденти, працівники органів Пенсійного фонду в області чітко усвідомили необхідні напрямки діяльності. По перше, це активна робота з підвищення комп'ютерної грамотності пенсіонерів, що зробить доступнішими для них інформацію з пенсійного законодавства. По-друге, подальша тісна співпраця з представниками засобів масової інформації, адже вони — основне джерело знань для пенсіонерів. І по-третє - більш широке висвітлення питань щодо пенсійного забезпечення пільгових категорій громадян, принципів призначення пенсії, перерахунку пенсій, обчислення стажу роботи тощо.