Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Пенсійники області взяли участь у заходах до Міжнародного дня інвалідів

     Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН ще у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

Козелець

      «День відкритих дверей» та ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю проведено у Козелецькому районному центрі зайнятості. Заступник начальника Бобровицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Віра Старченко поінформувала присутніх про зміни в пенсійному законодавстві з 1 жовтня 2017 року згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, особливості нарахування різних видів пенсій відповідно до оновленого пенсійного законодавства, в тому числі інвалідам.

 

Срібне

      Станом на 1 грудня в районі налічується 675 осіб, з особливими потребами.

     Начальник Срібнянського відділу обслуговування громадян Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Алла Кобиш спільно з головою районної державної адміністрації, заступником голови районної ради, начальниками районного територіального центру соціального обслуговування та управління соціального захисту населення райдержадміністрації провели зустріч з представниками Срібнянської районної організації інвалідів «В єднанні сила».

     Фахівець Фонду розповіла присутнім про законодавчі зміни, впроваджені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та надала вичерпні відповіді на запитання людей з особливими потребами.

     Голова районної організації інвалідів «В єднанні сила» Наталія Варьоха розповіла про нагальні проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями - це питання безбар’єрного доступу до закладів і установ району, реабілітація і санаторно-курортне лікування, працевлаштування, соціально-побутове обслуговування. 

     На долю Наталії Варьохи випали нелегкі життєві випробування, однак вона, долаючи труднощі, проявляє виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Її мужність та оптимізм – є взірець для інших членів Срібнянської районної організації інвалідів. 

      Представники районної організації інвалідів беруть активну участь у всеукраїнських творчих та спортивних заходах. За ініціативи голови районної організації інвалідів неодноразово на Срібнянщині проводилися всеукраїнські фестивалі творчості інвалідів «Срібні роси», виставки робіт художньої творчості. Зокрема, Любов Мащенко є переможцем одного з найбільших і найпопулярніших в Україні літературного конкурсу "Коронація слова - 2016" у номінації "Кращий віршований твір для дітей молодшого шкільного віку", дитячий роман-фентезі Надії Марчук отримав третю премію на Першому всеукраїнському конкурсі на кращі твори для дітей  "Золотий лелека" у 2008 році. Для них інвалідність не вирок.

Сосниця

     Спеціалісти Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України взяли участь у засіданні за “круглим столом” на тему: “Співпраця служби зайнятості із соціальними партнерами та громадськими організаціями інвалідів щодо надання соціальних послуг особам з інвалідністю”.