Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

Корюківщина відзначила 75-ту річницю трагедії часів Другої світової війни

1 березня 2018 року виповнюється 75 років з часу кривавої події в українській історії – знищення Корюківки разом з її жителями. Про цю трагедію відзнято документальні стрічки, завдяки історикам, свідкам трагедії, громадськості та небайдужим про неї починають говорити в Україні та світі. Про 75-ті роковини трагедії сьогодні свічками пам’яті нагадують українські телеканали, засідання Верховної Ради України розпочалось хвилиною мовчання.

У Корюківці за участі народних депутатів України, керівників області, району, об’єднаної громади та представників державних і наукових установ, ветеранських організацій, громадських об’єднань, релігійних організацій, військових та громадськості відбувся мітинг-реквієм.

Про наймасштабнішу каральну акцію нацистів в Європі під час Другої світової війни як про злочин проти людяності згадували у своїх зверненнях народні депутати, представники облдержадміністрації та обласної ради, представники Українського інституту національної пам’яті та обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв фашизму, міський голова Ратан Ахмедов.

У зверненнях виступаючих йшла мова про необхідність увіковічнення пам’яті загиблих корюківчан і всіх українців від рук нацистів у Другій світовій війні.

Під супровід духового оркестру присутні поклали квіти та поставили лампадки до підніжжя Меморіалу, схилили голови у скорботі та вшанували пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання. На знак світлої пам’яті спільно помолились за жертв Другої світової війни.