Пенсійний фонд України
Головне управління в Чернігівській області
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

   

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС»

Цього дня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь. Пенсійники області долучилися до заходів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Ніжин

У Ніжинській райдержадміністрації відбулось засідання "круглого столу" за участі керівництва райдержадміністрації та районної ради, ліквідаторів, представників районних установ та служб.

Під час зустрічі було обговорено питання соціального, медичного та пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Заступник начальника Ніжинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Ярмоленко ознайомила присутніх зі змінами у законодавстві щодо пенсійного забезпечення громадян, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, а також відповіла на питання присутніх. Ліквідатори ділилися своїми проблемами та спільно з посадовцями обговорювали шляхи їх розв’язання.

Корюківка

Працівники Корюківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на чолі з начальником управління Олександром Єрмоленком разом з жителями міста та всією Україною згадують ліквідаторів та доземно схиляються в подяці перед живими героями, перед пам'яттю померлих від радіаційного смерчу.

До всіх присутніх звернувся голова громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Скотар, розповівши, як ліквідатори ціною свого здоров’я та життя зупиняли поширення радіації.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять про загиблих ліквідаторів.

Довідково: на обліку в управлінні перебуває 104 учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС.

Ічня-Борзна

Пенсійники взяли участь покладанні квітів до пам'ятного знаку "Жертвам Чорнобильської катастрофи" та мітингу-реквіємі.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували загиблих та померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У Свято-Преображенській церкві міста Ічні відбулося богослужіння за упокій загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Після урочистостей начальник Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду Ірина Пітель провела зустріч з чорнобильцями, під час якої розповіла про пенсійну реформу та зміни в нарахуванні пенсій даній категрії осіб відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.11.2017 №851 “Про внесення змін до порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Семенівка

Працівники Новгород-Сіверського обєднаного управління Пенсійного фонду України на чолі з начальником Семенівського відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсії Людмилою Гунар також прийняли участь у мітингу-реквіємі та покладанні вінків до пам’ятного знаку ліквідаторам та постраждалим жителям району від аварії на Чорнобильській АЕС.


 

Чернігівський район

В день вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС начальник відділу обслуговування громадян Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Олександр Шелупець прийняв участь в нараді з ліквідаторами аварії, які проживають на території Чернігівського району.

Під час зустрічі було обговорено взаємодію між ветеранською організацією й органами виконавчої влади та шляхи вирішення основних проблемних питань. Фахівець Фонду також проінформував присутніх про основні новації в пенсійному законодавстві та зміни в нарахуванні пенсій даній категорії осіб.